top of page

Hatha Yoga

Ha-Tha Güneş ve Ay anlamına gelir. Birlikte yapıldığında ise "güçlü" anlamını taşır ve vücudu temizlemenin ne büyük bir güç gerektirdiğini sembolize eder. Batı'da yoga olarak bilinen sistem Hatha Yoga'dır.


Hatha Yoga; fiziksel yoga çalışması olarak yapılan tüm uygulamaları içeren yoga akımının temel ismidir. Hatha Yoga (asana olarak bilinen) duruşları (pranayama olarak bilinen) nefes alma tekniklerini (pranayama ve Dharma olarak bilinen) meditasyonu kapsar.

 

Hatha Yoga; fiziksel olarak daha iyi görünmenize, kendinizi daha iyi hissetmenize, bedeninizi gevşetip güçlendirmenize, zihninizi dinginleştirip odaklamanıza, kendinizle ilgili bildiklerinizi ve farkındalığınızı artırmanıza, yaşam kalitenizi yükseltmenize ve dünyaya bakış açınızı değiştirmenize yardımcı olur.

 

Yoga duruşları ve nefes alma çalışmaları sayesinde bedeniniz ve zihninizle yeniden bağ kurabilir ve ruhunu keşfe çıkabilirsiniz. Hatha Yoga mükemmel bir eşitleyicidir. Tüm Hatha Yoga çalışmalarının beden seviyesindeki amacı kasları esnetmek, tonlamak ve böylece bedenin gevşemesini sağlamaktır.

bottom of page