top of page

Yoga ile Kilo Kontrolü ve Bütünsel Sağlık

Yoga, nefesle bedeni birbirine bağlar. Nefes, zihinle madde, vücutla ruh arasındaki köprüdür. Nefes alırken yaşamı içimize çekmiş oluruz. Nefes verirken gerek duymadığımızı geri verir, zihni ve bedeni yabancı maddelerden arındırırız.

Yoga, bir spor değildir. Yoga, sadece fit olabilmek için de yapılmaz çünkü yoga derslerinin içinde sadece fiziksel hareket yoktur; fiziksel hareket serilerinin yanında nefes ve zihin çalışmaları da vardır. Yoga sağlık için çalışır; fiziksel olarak, zihinsel olarak ve ruhsal olarak sağlıklı, huzurlu ve mutlu olmak için yapılan, çeşitli çalışmalardan oluşur.
         
Yoga ihtiyaçlarınız doğrultusunda size fayda sağlar ve zamanla fizik beden, zihin beden ve ruh beden dengelenmeye başlar. Zayıflamanın amacı "prototip insanlar" yaratmak olmamalıdır, herkes "36 beden" olamaz... Nasıl ki her birimizin saç rengi, göz rengi, parmak izi bile farklı, hepimizin ideal kilosu da farklıdır. Nasıl ki çok kilolu bir kişi sağlıklı değilse 
; çok zayıf ve fit görünen bir kişi de sağlıklı olmayabilir. 


Önemli olan bedenen, zihnen ve ruhsal olarak sağlıklı olmaktır ve Yoga bunun için vardır. Yoga dengedir; ve sadece sağlıklı, huzurlu, mutlu ve dengede olmanız için çalışır. Yoga ruhunuzu doyurur, zihninizi dinlendirir; fiziksel, ruhsal ve zihinsel olarak sağlanan denge sizin ideal kilonuza ulaşmanıza yardımcı olur.

Ve kesinlikle önemli olan 36 beden olmaktan çok, ideal kilonuzda olup, kendinizle barışık olmanız ve kendinizi sevmenizdir.


Unutmayın, sağlıklı bir beden, sağlıklı bir zihin ve huzurlu bir ruhtan daha önemli bir hediye yoktur ve Yoga size bütünsel sağlığı verir. 

Sağlıklı günlerde, mutlu ve huzurlu olmanız dileğiyle, yogalı günler...

bottom of page